12 Aralık 2016 Pazartesi

The Lego Batman Movie Fragman İncelemesi

Merhabalar!
Biliyorsunuz daha önceki The Lego filminden bu yana neredeyse 3 sene geçti. Şimdi ise The Lego, daha değişik bir şekilde karşımıza çıkıyor. İçinde adeta ironinin net bir şekilde barındığı bir film olacağından ben tamamen eminim. The Lego, Batman'in hikayesini ele almış.


Fragmanı izlediğimde oldukça gülümser halde buldum kendimi. Düşünsenize, karanlıktan beslenen bir hikaye var aslında ortada. Batman gibi karanalık bir karakterden insanları güldürecek bir film çıkarabilecekler mi cidden merak ediyorum.

Fragmanlarından da gördüğümüz üzere, filmin ana hikayesi büyük olasılıkla Batman'in aile olabilme çabası olacak. Evlatlık aldığı Robin ile arasındaki bağı güçlendirirken şehre saldıran Joker ile uğraşıp duracaklar. Ve bit tabii arkalarda bir yerde Wonder Woman, The Flash, Superman'i de gördüm. Sizi bilmem ama bu film uzun zamandır yaratılmaya çalışılan karanlık ve sert Batman algısını tamamen yıkacakmış gibi geliyor. Belki de hep birlikte Bruce'un içindeki insanı görebileceğiz, kim bilir? The Lego filminin zaten birinci amacı, güzel esprilerle düzgün bir deneyim yaşamaktı. Bana göre Batman, ilk filmden de güzel olacak gibi. Keza malzemenin kalitesi çok iyi.

Ayrıca fragmanlarda Batman'in Joker'e verdiği ayar ve Joker'in normalinin aksine daha salak gibi durması da oldukça hoşuma gitti. O kadar uzun zamandır Joker karakteri tarafından geriliyormuşum ki, resmen bir bardak soğuk su etkisi yarattı.

Ayrıca belirtmeliyim ki, Barman V. Superman filminden hiç hazzedememiştim. Hele hele extended versiyonunu izlemiş ve sahneler arasındaki kopukluktan dolayı filmden adeta kopmuş, Batman dünyasına karşı azıcık soğumuştum. En azından o seriye karşı. Burada sizlerle Batman mi daha iyi Superman mi tartışmasına girmek istemiyorum, ama sanırım ben Superman'ciyim. Bana göre, Superman o filmde daha iyi işler yapabildi. Eğer yapamıyorsa, Batman o kadar iyi işler çıkaramamalıydı. Bilmiyorum ya, şiddetle Batman'i savunan tanıdıklarım da mevcut. Bir türlü kafamda Batman'i Superman kadar iyi bir noktaya getiremiyorum. Belki de o karanlık temasındandır. Ama lütfen yani arkadaşlar, tank gibi gezen bir Batman görmüştük en son. Birkaç ton vardı herhalde kıyafeti.Ben yeni Batman'den ziyade eski filmlerin insanıyım. 

Gözünüz Batman görsün
Tüm bu ön yargıların ışığında büyük olasılıkla diğer filmlere de pek ısınamayacaktım. İşte sırf bu yüzden Lego'nun yeni filmini hevesle bekliyorum. Kafamdaki Batman algısını yıkacak yegane bir şans yakalamışken asla kaçırmayı planlamıyorum. 

Son olarak ekleyelim, film Şubat 2017'de vizyona giriyor. Batman'i Will Arnett, Robin'i Michael Cera seslendirecek. Hadi bakalım Batman, yüzümüzü kara çıkarma. Seninle alakalı umudumuz büyük.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda görüşünceye dek, sevgiyle kalın :)

Beni takip edebileceğiniz hesaplar:
Instagram
Twitter
Facebook

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder