9 Aralık 2016 Cuma

Spider Man Homecoming İlk Fragmanı Taze Çıktı!

Aloha sevgili Marvel evrenini sevenler.

Spider Man'in Marvel Studios'tan çıkan filmi için hazır mıyız?

Geçtiğimiz sene Civil War ile Tony Stark'a yardımcı olan Spider Man'in aslında film olarak gelmesini hepimiz bekliyorduk. Sonunda yayın tarihi belli olmuş. 28 Temmuz 2017.

Biraz fragmanı inceleyelim ne dersiniz? 

Bana göre liseli Peter Parker fikri pek iç açıcı değil. Evet tamam, yeni yetme Peter'ın olgunlaşma sürecine hep birlikte tanık olacağız belki ama ne bileyim, ilk Spiderman filmlerindeki o karaklık havadan sonra The Ultimate Spiderman'e de pek ısınamamıştım. Yine de Marvel'in hatrına bu filme bir şans vermeye karar verdim. (Hem zaten vermezsek öncesi ve sonrasındaki hikayelerde kopukluk yaşayabiliyoruz. Tüm karakterler birbirine girmiş halde.)

Fragmanda özellikle Tony Stark'ın geniş bir sahne aralığı olduğu ortada. Gerçi fragmanlara güvenilmez. Bakarsınız tek göründüğü yerler zaten fragmanda yer alan sahnelerdir falan. Pek ümitlenmeyelim. Hem zaten Robert Downey Jr.'ın hemen hemen her Marvel filminde olması beni biraz baymaya başladı. Bu işin ekmeğini ne de güzel yedin Robert be. Zengin oldun, bari bırak da spot ışıkları bu sefer Spider ergeninde olsun ya.

Civil War'da Spider Man'in karakterini biraz hatırlayalım. Hevesli, girişken ve Iron Man'e yardımcı olacağı için mutluluktan havalara uçan, biraz tasasız bir karakterdi. Eh öyle olmak zorunda, kaç yaşında 15 falan mı?

Liseli Spider Man
Hikaye, Civil War'dan hemen sonra başlıyor olacak ki Peter henüz Tony Stark tarafından verilmiş olan kostumu ilk defa deniyor. Soygun sahnesinde, kıfayefetiyle alakalı şaşkınlık ve keyif içeren yorumundan bunu anlıyoruz. Aynı şekilde Tony, henüz Peter çok küçük olduğu için onun başının belaya girmesini istemiyor. Belli ki biraz sorumluluk duyuyor ve çocuğa bir şey olması en son isteyeceği şey. Zaten Tony'nin çocuklarla ne denli iyi anlaştığını hepimiz biliyoruz.

Iron Man ve O kadar da Liseli olmayan Spider Man
Filmde aynı zamanda kötü adam olarak Akbaba'yı görüyoruz. Akbaba kimdi diye soracak olanlara özet geçersek, kendisi aslında girişimci ruhlu bir yatırımcıdır. Çok yakın arkadaşıyla birlikte B&T Electronics'i kurduktan sonra, arkadaşı tarafından dolandırıldığını anlayınca, şirketin icadı olan akbaba kostümünü giyer, paraları çalar, şirketi fabrikaları yakar ve intikamını alır. Bu sayede de kendi suçluluk yaşamına başlar. Birçok defa da Siperman ile karşı karşıya gelir. 

İlk film için seçilen karakter ne kadar doğrudur bilemiyorum ama zaten liseli Peter Parker'ın çok fazla karanlık bir teması olamazdı. Bir Captain America, bir Thor gibi büyük kahramanlıklar beklemek zor. Yine de Peter Parker'ın bu filmde, süper kahramanlığın havalı bir şey olmaktan ziyade büyük güçlerin büyük sorumluluklar getirdiğini öğreneceğini düşünüyoruz. 

Spider Man, Marvel'in ana karakterlerinden biri olur mu? Yoksa çıtır çerez bir süper kahraman olarak hayatına devam mı eder, bunu sanırım birkaç sene sonra izleyicilerin tepkilerine göre bilebileceğiz. Şimdilik, ben olsam çok da büyük bir şey beklemezdim.

Hem zaten Thor falan geliyor. Artık Thor'un Civil War esnasında neden arkadaşlarını toparlamak adına orada olmadığının anlatılması lazımdı zaten. 

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda görüşünceye dek, sevgiyle kalın :)

Beni takip edebileceğiniz hesaplar:
Instagram
Twitter
Facebook


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder