30 Kasım 2016 Çarşamba

Bones'un 12. Sezonu geliyor! Zack geri döndü!


3 Ocak 2017'de ekranlara geri dönecek olan Bones, benim yine Supernaturals gibi, uzun, uzun ve çok uzun zamandır izlediğim bir dizi.

12. sezon hayallerimizden önce, önceki sezonlarda neler yaşadığımıza bir bakalım:
10. sezon'daki ağır bir Sweets kaybından sonra karakterlerimiz 11. sezonda oldukça yalpaladılar. Booth ve Bones'u kolay günler beklemiyordu. Her zamanki bir seri katilin cinayetlerini çözmeye başladıklarında ise, sonunda bu acıdan uzaklaşıp dizi her zaman bildiğimiz seyrine devam etti. Biz de Sweets'i arkada bıraktık artık. Ama o da ne? 11. sezon finalinde ömrümüzden ömür gitti. Çünkü Bones, aradıkları seri katil tarafından kaçırılmıştı ve yüzünü gördüğümüz zaman her şey bambaşka bir hal aldı. Çünkü o nefret ettiğimiz kişi, o korktuğumuz kişi, bizim biricik sevgili Zack'imizden başkası değildi.


  • Zack kimdi ya?

Zack Addy, Bones'un kendisinden sonra kabul ettiği en zeki asistanıydı. Zack'in çocuksu yüzü, saf ve masum görünüşü sayesinde hemen kendini sevdiren bir yanı vardı ve sosyal zekasının kıtlığı, Bones'a o kadar yakındı ki ikisi mükemmel bir ortaklık kurmuşlardı. Kısacası Bones daha leb derken, Zack leblebinin esas memleketi hakkında size bir sunum hazılamaya başlıyordu. Ne zaman ki 3. sezon geldi ve Gormogon adı verilen seri katil ortaya çıktı, işler arap saçına döndü. Çünkü bizim masum, saftirik, aşırı zeki oğlumuz Zack, nasıl olduysa bu bataklığa düşmüş ve Gormogon tarafından kandırılılarak, onun çırağı haline getirilmişti. Yine de yaptığı işin yanlışlığının farkında olarak, arkadaşını kurtarmak için kendi hayatını feda etmeye kalktı.

Ellerinden büyük bir yara aldı ve hastaneye kaldırıldı. Zack, bir daha ellerini düzgün kullanamayacaktı. Bizim zeki ekibimiz ise Zack'in olayını çözdü ve yüzleştiler. Zack, her şeyi anlattı, ustasını ele verdi ve anlaşmayı kaptı. Hapishane yerine bir akıl hastanesinde ömrü boyunca tutulacaktı. 

Zack'i daha sonra sadece bir kere, bir cinayeti aydınlatmak için akıl hastanesinden kaçtığında gördük. Geldiği yer, laboratuardı. Lafını söyledi, herkese yardım etti ve akıl hastanesine geri döndü. Her şey yolunda gibiydi ve biz Zack'i unuttuk.


  • Peki 11. sezonda ne olmuştu? Zack neden böyle ortaya çıktı? Bones'u niye kaçırdı?

11. sezonun son bölümünün son sahnesinde, Zack'i oldukça yaş almış, kilolanmış bir şekilde sadece yüzünü gördük. Tek söylediği ise "We need to talk." olmuştu. Yani, "konuşmamız lazım." 
Ah Zack ah... Haber gönderebilirdin. Bones sana düşman değildi. Seni sevmiyor değildi. Bu kadına ulaşmak için bunca cinayete değdi mi? Bu neyin kafası? Sen çok daha iyilerini yapabilirdin.

12. sezon, son sezon olacak. Bu son sezon ile alakalı ise hayranların beklentisi gerçekten büyük. Zack'in gelmesi, daha şimdiden büyük etki yarattı. Pozitif bir esinti var havada. Yine de biz Zack'i saf bilirdik. Gormogon'a sadece saflığı yüzünden kandığını düşünmüştük. Bu cinayetlerin arkasındaki kişi Zack olmasa, Zack'e birileri suç atsa ve Zack bunu anladığı için Bones'u kaçırmış olsa, çünkü kaçırmaktan başka bir şansı olmasa, belki içime biraz su serpilir. Yoksa durduk yere ne diye akıl hastanesinden kaçıyorsun Zack? Bu adamlar seni daha ne kadar korusun? Korumak için ne yapsınlar daha fazla?

Yine de eklemem lazım ki, Sweets'in, Zack'in ardından gelmesine ve 7 sezon boyunca ekranlarda olmasına rağmen bende asla Zack'in bıraktığı bir izlenim bırakmadı. Ölüm sahnesinde kahrolmuş bile olsam, Zack'in verdiği o tamamlanmamışlık hissinin olmamasından dolayı, gidişini olağan karşıladım ve ondan vazgeçmek daha kolay oldu. Senaristler de bunun farkında sanırım. Zack ile alakalı insanların nasıl bir yarası olduğunu biliyorlar. Bu sebepten bu çocuğu geri getirerek sinir bozucu bir son sezona imza atmayı planlıyorlar. Bu işin sonunda Zack ölürse, gerçekten sarsılırız gibi geliyor. 

Ben Zack'e birilerinin tuzak kurduğunu düşünmek istiyorum. Bu cinayetlerden sorumlu olanın o olmadığını düşünmek isiyorum. İnanmak istediğim şey bu. Zack bir daha o hataya düşecek kadar salak olmamalı, ki salak değil. Başına ne geliyorsa aşırı zekasından yavrumun.

3 Ocak'a şurada ne kaldı? İlk bölüm, sezon finali sayesinde temposu çok yüksek şekilde başlayacaktır eminim. Bu sefer düşük tempoda başlayıp, son 5 bölüme kadar esas olay dışındaki her şey ile ilgilenildiği, son birkaç bölümde ise çılgınlar gibi aksiyon yaşadığımız bir sezon olmak yerine, tüm sezon ağzımız açık bir şekilde izleyeceğimiz bir sezon olacağına gönülden inanıyorum.

Ne olur beni hayal kırıklığına uğratmasınlar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazıma dek, sevgiyle kalın.

Beni takip edebileceğiniz hesaplar:

Instagram
Twitter
Facebook

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder